“A” Honor Roll (4.0 Grade Point Average)

Freshmen: Hudson Allen, Robert Arnold, Hattie Baldwin, Madilyn Brakke, Kasey Broers, Nathan Carlson, Mason Dell, Rylan Derry, Danielle DeVaney, Alexis Dilges, Jackson Edman, Braedon Foster, Amberly Gates, Elias Gilk, Emma Hall, Samuel Hand, Karly Harris, Arthur Hodges, Matthew Hostler, Elli Hughes, Emma Hunt, Autumn Iverson, Hannah Kari, Deja Kerley, Lincoln Kienholz, Brecken Krueger, Jenna Kruger, Hattie Larson, Liberty Lunsford, Margaret Maher, Diana Makepeace, Jacob Mayer, Mary Mehlhaff, Jack Merkwan, Sarah Mohr, Cameron Morris, Kate Mullett, Ellie Noyes, Madison Oedekoven, Remington Price, Taya Rattling Leaf, Emma Reitzel, Kendra Rounds, Skyler Ruth, Lily Sanchez, MaKenna Schlekeway, Cordell Schlichenmayer, RhyAnna Schoenhard, Owen Seibel, Marlee Shorter, Maya Shorter, Oliver Smith, Sydni Snyder, GiannaMaria Stangeland, Gavin Stotts, Madison Swenson, Sydney Tedrow, Alec Venner, Kyra Wallace, Kourtney Walti, Tyler Want, Kara Weiss, and Michelle Weiss.

Sophomores: Audra Bland, Jenna Bush, Theodora Crawford, Griffin Gates, Adisyn Gray, Jacob Holben, Ainslee Hutchinson, Michael Jackley, Aydan Johnson, Lucas Jones, Blake Judson, Madelyn Jungwirth, Adisyn Kuxhaus, Teyah Lewis, Emily Lingle, Alexis Moran, Ela Petersen, Kayla Petersen, Jacob Roberts, Isaak Rombough, Emily Sattizahn, Drew Schuchard, Ellie Simpson, Ellie Smith, Carmela Stangeland, Layni Stevens, Devin Strutt, Olivia Swenson, Spencer Taylor, Maegan Walsh, Draix Wyatt, Sydney Youngberg, and Gracie Zeeb.

Juniors: Adeline Abernathy, Regan Bollweg, Joseph Cremer, Delaney Engbrecht, Taylor Evans, George Fennell, Andrew Gordon, Kenzie Gronlund, Devin Hemmelman, Seneca Hertel, Arielle Kiepke, Houston Lunde, Micheala Magner, Levi McKinley, Morkeia Mutchelknaus, Maguire Raske, Malia Schumacher, Savannah Shrake, Gabriel Valle, and Raegan Wiebe.

Seniors: Paul Adam, Clayton Alban, Jessica Buntrock, Cobey Carr, Kamden Carter, Kaycee Carter, Caden Davis, Meg Erwin, Tyler Gere, Klarissa Gorham, Sarah Hancock, Emry Heiss, Ruth Howard, Morgan Jones, Hunter Martell, Natalie Mohr, Mikah Moser, Isabel Myren, Catie Natvig, Morgan Oedekoven, Kian Paul, Kaitlyn Pitlick, Eleanor Samways, Nikylee Schwartz, Taryn Senger, Hattie Shaffer, Addy Smith, Josi Stevens, and Deni Zeeb.

Roll of Excellence (3.5-3.99 GPA)

Freshmen: Carson Ahartz, Brooke Allison, Constance Antell, Katelynn Axtell, Jack Baker, Danielle Beck, Landon Bertram, Bryant Black Bird, Chase Carda, Alexandria Childs, Kira DeCoteau, Caleb Douglas, Ava Flottmeyer, Devon Flottmeyer, Brady Gere, Carter Gordon, Ashlyn Gourneau, Ashton Griese, Jasmine Hays, Benjamin Heisler, Deegan Houska, Gavin Jacobson, Ayvrie Kaiser, Kamden Kuipers, Tasheena LaRoche, Madison Leidholt, Hannah Lemieux, Morgan Lisburg, Kaeley Malm, Abigail McCarthy, Evan McFarling, Brooke Morris, Raileyn Myers, Kimber Natvig, Tate Nesladek, Shali Nickels, Nicholas Roggenbuck, Angela Rowse, Grace Sargent, Maddy Sayer, Anthony Scares The Hawk, Timara Short Bull, Khalan Smart, Eric Spitzer, Alyssa Stahl, Kylie Sterling, Olivia Strand, Joshua Switzer, Leonel Torres-Vazquez, Shane Uhrig, Lisa VanDyke, Bastian Westergren, Jayden Wiebe, Jazmine Yaeger, and Jesalyn Zimmerman.

Sophomores: Vick Becker, Noah Berscheid, Gavin Boe, Kyla Brodkorb, Addison Cumbow, Avery Davis, Edmund DeVaney, Kayleigh Dueis, Kieran Duffy, Kameron Eckstine, Jaden Flor, Kaley Fuhrman, Jenna Gehring, Brady Getz, Matthew Hanson, Katelyn Harris, Xzaria Henderson, Aubrey Hofmeister, Owen Houdyshell, Keenan Howard, Madysen Hudson, Ryan Jaison, Canyon Jones, Steven Juhas, Spencer Kelly, Joshua Kiepke, Matthew King, Claire Koenecke, Ian Lehman, Luke Leingang, Spencer Letellier, Emma Ludemann, Marissa Mathews, Oksana Mutchelknaus, Carissa Ott, Cole Peterson, Abbie Pillen, Ragan Rae, Jordan Reeves, Sydney Roberts, Joshua Ryckman, Creed Schnee, Hayden Shaffer, Zakry Sinkey, Noah Smith, Nevaeh Starr, Emerie Stephens, Nicole Turner, Ariana Vazquez, Madigan Vogeler, Ella Ward-Zeller, Taylor Warriner, Nathan Williams, Noah Williams, Danessa Wilson, and Zane Wilson.

Juniors: Andie Allison, Abby Baker, Raef Briggs, Collin Brueggeman, Bennett Dean, Brooke Easland, Morgan Eckert, Cord Ellis, Jackson Ferris, RyLee Fischer, Thomas Fischer, Gunnar Gehring, Tyanne Geppert, Addisyn Gruis, Lane Hedglin, Miah Kienholz, Jacob Larson, Gabriella Linn, Emma Lusk, Noah McCarty, Alexander Miller, Jordan Morley, Carlee Natvig, Morgan Nelson, Molly Neyhart, Allison Ondricek, Keara Peplinski, Isaac Polak, Paige Pollreisz, Tessa Putzier, Conlan Rendell, Shelby Roman, Nolan Rounds, Joshua Rowse, Peyton Schlekeway, Christopher Schultz, Kayli Severyn, Alexandra Smith, Luke Venner, Aubre Westover, Austyn Wiebe, and Mesa Winder.

Seniors: Phillip Adam, Clay Ambach, Zoe Blumer, Paige Brandt, Isaac Buchholtz, Rane Campbell, Melinda Clements, Spencer Davis, Justin Dowling, Halli Drewes, Mataya Geppert, Javin Gillaspie, Adam Goeden, Matthew Heilman, Allycen Herrman, Justin Houlette, River Iverson, Hanna Jerome, Allison Johnson, Emily Johnson, Carter Karst, William Kessler, Kyla Keyes, Grayden Klundt, Thomas Kropp, Kenzie Kuxhaus, Olivia Larson, Sawyer Lee, Nicholas Loe, Savannah Loesch, Cassidy Miller, Elias Mogedal, Sydney Morley, Josie Munson, Amanda Nelson, Bailey Nelson, Cole Nelson, Maria Noyes, Margot Pearson, Taeler Regynski, Morgan Reiser, Selah Rilling, Kaylee Roesler, Jasmine Rounds, Mackenzie Sarratt, Chase Sattgast, Kodi Severyn, Nathan Shoup, Jamison Smith, Garrett Stout, Kaitlyn Swenson, Kylee Thorpe, Shyanne Uhrig, Megan VanLiere, Bailey Wagner, Jack Walsh, and Janaina Zanin.

Roll of Merit (3.0-3.49 GPA)

Freshmen: De’Andre Berndt, Sara Bierne, Reghan Chilson, Taylor Curry, Nathan DeGreef, William Foell, Lakynn Haak, Xzaylin Henderson, Caelyn Hutchison, Harrison Jennings, Trysta Johnson, Jack King, Camrie Leimbach, Wesley Loesevitz, Xavier Louis, Jonathan Lyons, Bailee Mathews, Nyah Ogan, Samantha Richard, Rachel Salvetti, Tia Rae Scares Hawk, Xander Schmitgen, Aimee Schmitt, Maira Tafoya, Caden Thompson, Ezri Unser, and Patrick Valentine.

Sophomores: Kyanne Beck, Trevin Black Bear, Bryanne Blue Bird, Taryn Bormann, Aaron Campbell, Hayden Campbell, Alexis Campea, Braedon Cross, Aric Davison, Elizabeth DeAlba, Isaiah Doolittle, Cortni Eagle Star, Dylan Eggleston, Bayle Hanna, Kiera Hanson, Chloe Henrickson, Kylen Horsley, Abby Jeffries, Casey Keller, Ashton Lee, Ingrid Maldonado-Sanchez, Marcus Mancuso, Faith Maunu, Naomi McCarthy, Trey Nedrebo, Ryan Otkin, Jackson Overweg, Ain Peterson, Patrick Quinn, Kailey Rolf, Brilie Schulz, Lucas Schwarz, Samantha Sevier, Bryden Smith, Dylan Snyder, Seth Still Smoking, Tyra Stromer, Grady Theobald, Ty Turman, Jaden Understock, John Vogeler, and Laney Voigt.

Juniors: Taylee Agard, Cameron Ahartz, Annika Anfinrud, Jayce Beastrom, Denton Beck, Tayne Bohman, Aaron Booth, Ruben Bowen, Eleah Carda, Triston Curry, Kristal Foster, Steven Heth, Ajaye Hicks, William Hodges, Rhainn Howe, Jacey Iedema, Paige Isburg, Jenna Keyser, Jasi Kroll, McCain Kruger, Nathan Leiferman, Zachary Letellier, Jessica Lutmer, Jacob Mayer, Justin Merriman, Emily Mertes, Carston Miller, Danielle Nickle, Jakob Powell, Wyatt Rose, Hannah Schochenmaier, Fletcher Somsen, Cooper Swartz, Daniel Tafoya, Preston Taylor, Zachary Ulmen, Michael VanDeWiele, Eleanna VerBeek, and Caytee Williams.

Seniors: Adam Ankrum, Hayden Bear Heels, Andrew Bierne, Shante Black Bird, McKenna Cass, Jaret Clarke, Andrew Coverdale, Chelsea Deichert-Villalobos, Alscessa Elsey, Brandon Fernandez, Abbigail Ferris, Evelyn Gravatt, Weston Gravatt, McKayla Gunderson, Ashlee Hiller, Eli Houdyshell, Emily Hughes, Grant Judson, Sarah Lang, Hailee Like, Matthew Lusk, Tae Reigh McGill, Michael Merriman, Carson Murphy, Iris Nguyen, Ethan Ogan, Karsen Pokorny, Lane Pope, Zakary Roberts, Casey Ryland, Cassidy Ryland, Maximilian Sevier, Trevor Sundahl, Jack Van Camp, William Van Camp, Brenda Velazquez Padilla, Spencer Wedin, Jaydn Wilcox, and Grey Zabel.

Load comments