“A” Honor Roll (4.0) — Freshman:

Hudson Allen, Brooke Allison, Robert Arnold, Katelynn Axtell, Hattie Baldwin, Danielle Beck, Kasey Broers, Chase Carda, Alexandria Childs, Rylan Derry, Danielle DeVaney, Alexis Dilges, Jackson Edman, Ava Flottmeyer, Braedon Foster, Amberly Gates, Elias Gilk, Carter Gordon, Emma Hall, Arthur Hodges, Elli Hughes, Autumn Iverson, Hannah Kari, Deja Kerley, Lincoln Kienholz, Brecken Krueger, Jenna Kruger, Kamden Kuipers, Hattie Larson, Hannah Lemieux, Morgan Lisburg, Liberty Lunsford, Margaret Maher, Jacob Mayer, Jack Merkwan, Sarah Mohr, Brooke Morris, Cameron Morris, Kate Mullett, Raileyn Myers, Tate Nesladek, Ellie Noyes, Madison Oedekoven, Remington Price, Taya Rattling Leaf, Kendra Rounds, Angela Rowse, Lily Sanchez, Maddy Sayer, Cordell Schlichenmayer, Owen Seibel, Timara Short Bull, Marlee Shorter, Maya Shorter, Oliver Smith, Sydni Snyder, Eric Spitzer, GiannaMaria Stangeland, Gavin Stotts, Olivia Strand, Madison Swenson, Joshua Switzer, Sydney Tedrow, Patrick Valentine, Alec Venner, Kyra Wallace, Kourtney Walti, Tyler Want, Kara Weiss, Michelle Weiss, and Jayden Wiebe.

Sophomore:

Noah Berscheid, Kyla Brodkorb, Jenna Bush, Theodora Crawford, Griffin Gates, Adisyn Gray, Rylie Hoerner, Michael Jackley, Aydan Johnson, Lucas Jones, Blake Judson, Teyah Lewis, Emily Lingle, Marissa Mathews, Ela Petersen, Kayla Petersen, Jacob Roberts, Isaak Rombough, Drew Schuchard, Samantha Sevier, Ellie Simpson, Ellie Smith, Carmela Stangeland, Nevaeh Starr, Layni Stevens, Devin Strutt, Olivia Swenson, Spencer Taylor, Ty Turman, Ariana Vazquez, Madigan Vogeler, Maegan Walsh, Taylor Warriner, Draix Wyatt, Sydney Youngberg, Gracie Zeeb.

Junior:

Adeline Abernathy, Andie Allison, Regan Bollweg, Collin Brueggeman, Cord Ellis, Delaney Engbrecht, George Fennell, Thomas Fischer, Andrew Gordon, Kenzie Gronlund, Devin Hemmelman, Miah Kienholz, Arielle Kiepke, Levi McKinley, Morkeia Mutchelknaus, Allison Ondricek, Tessa Putzier, Malia Schumacher, Savannah Shrake, Gabriel Valle, Raegan Wiebe.

Senior:

Paul Adam, Cobey Carr, Kaycee Carter, Meg Erwin, Klarissa Gorham, Sarah Hancock, Matthew Heilman, Emry Heiss, Ruth Howard, Emily Johnson, Kyla Keyes, Hunter Martell, Tae Reigh McGill, Natalie Mohr, Isabel Myren, Morgan Oedekoven, Selah Rilling, Eleanor Samways, Chase Sattgast, Addy Smith, Jamison Smith, Josi Stevens, Bailey Wagner, Deni Zeeb.

Roll of Excellence (3.5-3.99)

— Freshman:

Elaine Anderson, Constance Antell, Jack Baker, Landon Bertram, Sara Bierne, Bryant Black Bird, Madilyn Brakke, Nathan Carlson, Mia Carpenter, Andrew Chon, Kira DeCoteau, Mason Dell, Devon Flottmeyer, William Foell, Samuel Hand, Karly Harris, Jasmine Hays, Benjamin Heisler, Matthew Hostler, Deegan Houska, Emma Hunt, Caelyn Hutchison, Gavin Jacobson, Harrison Jennings, Ayvrie Kaiser, Camrie Leimbach, Jonathan Lyons, Diana Makepeace, Kimber Natvig, Shali Nickels, Emma Reitzel, Nicholas Roggenbuck, Skyler Ruth, Grace Sargent, Tia Rae Scares Hawk, Anthony Scares The Hawk, MaKenna Schlekeway, Xander Schmitgen, RhyAnna Schoenhard, Khalan Smart, Alyssa Stahl, Kylie Sterling, Maira Tafoya, Lydia Thiem, Leonel Torres-Vazquez, Bastian Westergren.

Sophomore:

Kyanne Beck, Vick Becker, Audra Bland, Gavin Boe, Taryn Bormann, Braedon Cross, Addison Cumbow, Elizabeth DeAlba, Edmund DeVaney, Jordana Dog Eagle, Kayleigh Dueis, Kieran Duffy, Kaley Fuhrman, Brady Getz, Bayle Hanna, Matthew Hanson, Katelyn Harris, Xzaria Henderson, Joseph Hoffman, Jacob Holben, Owen Houdyshell, Keenan Howard, Madysen Hudson, Ainslee Hutchinson, Canyon Jones, Steven Juhas, Madelyn Jungwirth, Spencer Kelly, Joshua Kiepke, Matthew King, Claire Koenecke, Adisyn Kuxhaus, Ashton Lee, Ian Lehman, Luke Leingang, Spencer Letellier, Natalie Maillet, Faith Maunu, Alexis Moran, Oksana Mutchelknaus, Ryan Otkin, Carissa Ott, Jackson Overweg, Peyton Parker, Abbie Pillen, Ragan Rae, Jordan Reeves, Sydney Roberts, Emily Sattizahn, Creed Schnee, Hayden Shaffer, Zakry Sinkey, Noah Smith, Emerie Stephens, Nicole Turner, Blake Wagner, Ella Ward-Zeller, Nathan Williams, Noah Williams, Danessa Wilson.

Junior

:

Taylee Agard, Abby Baker, Aaron Booth, Ruben Bowen, Kenya Briggs, Raef Briggs, Joseph Cremer, Brooke Easland, Morgan Eckert, Taylor Evans, Jackson Ferris, RyLee Fischer, Gunnar Gehring, Tyanne Geppert, Addisyn Gruis, Lane Hedglin, Seneca Hertel, Ajaye Hicks, William Hodges, Rhainn Howe, Jacey Iedema, McCain Kruger, Jacob Larson, Zachary Letellier, Gabriella Linn, Houston Lunde, Emma Lusk, Micheala Magner, Justin Merriman, Alexander Miller, Carston Miller, Jordan Morley, Carlee Natvig, Morgan Nelson, Molly Neyhart, Isaac Polak, Paige Pollreisz, Maguire Raske, Conlan Rendell, Shelby Roman, Nolan Rounds, Joshua Rowse, Kayli Severyn, Alexandra Smith, Cooper Swartz, Luke Venner, Aubre Westover, Austyn Wiebe, Mesa Winder

Senior:

Phillip Adam, Clayton Alban, Andrew Bierne, Zoe Blumer, Isaac Buchholtz, Kamden Carter, Melinda Clements, Caden Davis, Halli Drewes, Abbigail Ferris, Mataya Geppert, Tyler Gere, Ethan Gilk, Adam Goeden, Weston Gravatt, Isiah Hand, Allycen Herrman, Ashlee Hiller, Justin Houlette, Hanna Jerome, Allison Johnson, Morgan Jones, Grant Judson, Carter Karst, William Kessler, Thomas Kropp, Kenzie Kuxhaus, Olivia Larson, Nicholas Loe, Jose Magana, Cassidy Miller, Elias Mogedal, Sydney Morley, Mikah Moser, Catie Natvig, Amanda Nelson, Bailey Nelson, Cole Nelson, Maria Noyes, Kian Paul, Margot Pearson, Kaitlyn Pitlick, Kyra Rattling Leaf, Taeler Regynski, Morgan Reiser, Kaylee Roesler, Jasmine Rounds, Mackenzie Sarratt, Nikylee Schwartz, Taryn Senger, Kodi Severyn, Hattie Shaffer, Nathan Shoup, Garrett Stout, Kaitlyn Swenson, Tyler Swenson, Kylee Thorpe, Jack Van Camp, Brenda Velazquez, Spencer Wedin, Grey Zabel, Janaina Zanin

Roll of Merit (3.0-3.49) — Freshman:

Carson Ahartz, Madeya Allen, De’Andre Berndt, Anya Blumer, Christian Busch, Reghan Chilson, Taylor Curry, Nathan DeGreef, Solena Dickson, Grace Edington, Dalton Flaaen, Zachary Fox, Brady Gere, Ashlyn Gourneau, Ashton Griese, Mari Lyn Guerue, Lakynn Haak, Tristan Harsma, Elizabeth Horan, Ashley Humphrey, Jack King, Tasheena LaRoche, Colin Lee, Madison Leidholt, Xavier Louis, Kaeley Malm, Abigail McCarthy, Evan McFarling, Mary Mehlhaff, Nyah Ogan, Alycia Parsons, Samantha Richard, Joshua Rydberg, Rachel Salvetti, Aimee Schmitt, Abagail Stewart-Fromm, Camden Swartz, Caden Thompson, Shane Uhrig, Ezri Unser, Avery Vanden Bos, Lisa VanDyke, Jesalyn Zimmerman.

Sophomore:

Elayna Arpan, Trevin Black Bear, Jayden Bruguier, Alexis Campea, Tanisha Davis, Alyzah Doolittle, Kameron Eckstine, Dylan Eggleston, Crystal English, Jaden Flor, Jenna Gehring, Seth Gildemaster, Kiera Hanson, Chloe Henrickson, Aubrey Hofmeister, Kylen Horsley, Casey Keller, Lolita King, Destiny Ann Leetch, Ingrid Maldonado-Sanchez, Lincoln Mefferd, Katie Morgan, Ayden Munson, Haley Nadeau, Trey Nedrebo, Ain Peterson, Patrick Quinn, Kailey Rolf, Joshua Ryckman, Brilie Schulz, Lucas Schwarz, Turner Starr, Grady Theobald, Georgia Uecker, Jaden Understock, John Vogeler, Zane Wilson, Samantha Zeltinger.

Junior:

Cameron Ahartz, Jared Anderson, Jayce Beastrom, Blake Berger, Laila Black Bird, Keith Boardman, Tayne Bohman, Eleah Carda, Triston Curry, Bennett Dean, Jessica Hays, Paige Isburg, Blake Jones, Mitchell Jongeward, Jenna Keyser, Christian LaDeaux, Joseph Lehman, Elliot Leif, Nathan Leiferman, Jessica Lutmer, Noah McCarty, Emily Mertes, Danielle Nickle, Jacob Page, Keara Peplinski, Kelsy Prellwitz, Wyatt Rose, Peyton Schlekeway, Hannah Schochenmaier, Christopher Schultz, Dadra Scott, Fletcher Somsen, Mariel Squires, Daniel Tafoya, Preston Taylor, Zachary Ulmen, Michael VanDeWiele, Eleanna VerBeek, Caytee Williams.

Senior:

Clay Ambach, Adam Ankrum, Dionne Bear Stops, Paige Brandt, McKenna Cass, MaKayla Cooper, Andrew Coverdale, Spencer Davis, Chelsea Deichert-Villalobos, Preston Dyk, Alscessa Elsey, Ashlynn Geuther, Javin Gillaspie, Connor Gravatt, Evelyn Gravatt, McKayla Gunderson, Cade Hinkle, Eli Houdyshell, Emily Hughes, Jaden Jessop, Abigail Kraenzel, Sarah Lang, Sawyer Lee, Hailee Like, Savannah Loesch, Matthew Lusk, Michael Merriman, Alexia Morris, Josie Munson, Ethan Ogan, Karsen Pokorny, Zakary Roberts, Hayden Sayer, Brandon Slama, Kaden Speaect, Brianna Uecker, Shyanne Uhrig, William Van Camp, Megan VanLiere, Jack Walsh, Jaydn Wilcox

Load comments