Pierre School District

“A” Honor Roll (4.0 Grade Point Average)Freshman: Ryann Barry, Gavin Black Bear, Campbell Boddicker, Gracelyn Bowman, Jenna Bucholz, Joslyn Bush, Olivia Campbell, Aleise Christopherson, Ava Doyle, Gunner Edson, Haley Fabel, Jocelyn Goodlander, Jillian Hansen, Chace Humphrey, Isabella Jackley, Joanna Johnson, Morgan Johnson, Chyler Jones, Abigail Kropp, Melania Lamb, Emalee Larson, Erin Leiferman, Abigail Lott, Jordan Mayer, Natia Mchedlidze, Taylor Newell, Bellah Nickolas, Riley Pfeifer, Alexis Rajek, Lainey Reinke, Kaitlyn Richey, Jazzlyn Rombough, Brianna Sargent, Jasie Smith, Terrik Spruill, Claire Steffensen, Tessa Swiden, Reese Terwilliger, Samantha Ulmen, Ruby Wyatt, and Sapphire Wyatt.

Sophomore: Hudson Allen, Shane Badger, Madilyn Brakke, Kasey Broers, Chase Carda, Danielle DeVaney, Alexis Dilges, Elias Gilk, Arthur Hodges, Elli Hughes, Emma Hunt, Autumn Iverson, Gavin Jacobson, Lincoln Kienholz, Brecken Krueger, Jenna Kruger, Hattie Larson, Margaret Maher, Jacob Mayer, Jack Merkwan, Kate Mullett, Tate Nesladek, Ellie Noyes, Madison Oedekoven, Taya Rattling Leaf, Emma Reitzel, Kendra Rounds, Lily Sanchez, RhyAnna Schoenhard, Marlee Shorter, Maya Shorter, Oliver Smith, Eric Spitzer, GiannaMaria Stangeland, Gavin Stotts, Olivia Strand, Sydney Tedrow, Alec Venner, Tyler Want, Kara Weiss, Michelle Weiss, and Jayden Wiebe

Junior: Audra Bland, Jenna Bush, Griffin Gates, Adisyn Gray, Michael Jackley, Aydan Johnson, Madelyn Jungwirth, Spencer Letellier, Emily Lingle, Alexis Moran, Kayla Petersen, Sydney Roberts, Joshua Ryckman, Ellie Simpson, Ellie Smith, Devin Strutt, Olivia Swenson, Maegan Walsh, Draix Wyatt, and Gracie Zeeb.

Senior: Adeline Abernathy, Regan Bollweg, Collin Brueggeman, Eleah Carda, Joseph Cremer, Brooke Easland, Delaney Engbrecht, Gunnar Gehring, Tyanne Geppert, Andrew Gordon, Kenzie Gronlund, Devin Hemmelman, Seneca Hertel, Miah Kienholz, Arielle Kiepke, Gabriella Linn, Micheala Magner, Levi McKinley, Justin Merriman, Carston Miller, Morkeia Mutchelknaus, Molly Neyhart, Allison Ondricek, Keara Peplinski, Michelle Rabbit, Nolan Rounds, Joshua Rowse, Malia Schumacher, Kayli Severyn, Fletcher Somsen, Aubre Westover, Austyn Wiebe, Raegan Wiebe, and Mesa Winder.

Roll of Excellence (3.5-3.99 GPA)

Freshman: Emmit Andersen, Jarron Beck, Ariana Burgos, Lucas Chamberlin, Lucas Colman, Jocelyn Corrales, Miles Doyle, Madilyn Eckstine, Korin Fawcett, Kathleen Gardner, Isaac Gilk, Nicholas Gray, Austin Griffith, Tatum Gunderson, Crew Heier, Luke Hodges, Brayden Houlette, Alyssa Howard, Cade Kaiser, Levi Letellier, Treyton Lewis, Jared Lutmer, Alex McIntire, Aaron McKinley, Lucas Miller, Brock Moser, Andrea Mosteller, Madison Murphy, Rachel Nemec, Caitlin Ott, Jackson Ottenbacher, Genevieve Oxford, Daylen Palecek, Nolan Petersen, Amber Sargent-Granberg, Bostyn Schnee, Spencer Skjonsberg, Kaylee Strohfus, Ayden Syll, Ciara Tipton, Hannah Trautman, Sydney Uhrig, Ariel Valle, Blake Weisgram, Alexander Zachmeier, and Broch Zeeb.

Sophomore: Madeya Allen, Brooke Allison, Katelynn Axtell, Hattie Baldwin, Danielle Beck, Landon Bertram, Sara Bierne, Nathan Carlson, Alexandria Childs, Andrew Chon, Kira DeCoteau, Nathan DeGreef, Mason Dell, Rylan Derry, Jackson Edman, Ava Flottmeyer, Devon Flottmeyer, Braedon Foster, Emma Hall, Karly Harris, Matthew Hostler, Ayvrie Kaiser, Hannah Kari, Kamden Kuipers, Hannah Lemieux, Morgan Lisburg, Liberty Lunsford, Jonathan Lyons, Diana Makepeace, Kaeley Malm, Sarah Mohr, Brooke Morris, Cameron Morris, Raileyn Myers, Kimber Natvig, Nyah Ogan, Remington Price, Nicholas Roggenbuck, Angela Rowse, Skyler Ruth, Grace Sargent, Tia Rae Scares Hawk, Anthony Scares The Hawk, MaKenna Schlekeway, Cordell Schlichenmayer, Xander Schmitgen, McCahl Schmitz, Owen Seibel, Khalan Smart, Sydni Snyder, Kylie Sterling, Abagail Stewart-Fromm, Madison Swenson, Joshua Switzer, Maira Tafoya, Shane Uhrig, Kourtney Walti, Bastian Westergren, and Jesalyn Zimmerman.

Junior: Taryn Bormann, Kyla Brodkorb, Theodora Crawford, Braedon Cross, Edmund DeVaney, Kayleigh Dueis, Brady Getz, Katelyn Harris, Xzaria Henderson, Ainslee Hutchinson, Lucas Jones, Blake Judson, Steven Juhas, Claire Koenecke, Teyah Lewis, Oksana Mutchelknaus, Jackson Overweg, Ela Petersen, Abbie Pillen, Ragan Rae, Jacob Roberts, Isaak Rombough, Hannah Sazue, Drew Schuchard, Carter Schulz, Hayden Shaffer, Carmela Stangeland, Nevaeh Starr, Layni Stevens, Spencer Taylor, Grady Theobald, Nicole Turner, Ariana Vazquez, Madigan Vogeler, Ella Ward-Zeller, and Nathan Williams.

Senior: Cameron Ahartz, Andie Allison, Annika Anfinrud, Denton Beck, Aaron Booth, Raef Briggs, Triston Curry, Bennett Dean, Morgan Eckert, Cord Ellis, Taylor Evans, RyLee Fischer, Jessica Hays, Paul Heth, Ajaye Hicks, Paige Isburg, Jenna Keyser, Jasi Kroll, Jacob Larson, Nathan Leiferman, Zachary Letellier, Emma Lusk, Jessica Lutmer, Noah McCarty, Alexander Miller, Jordan Morley, Morgan Nelson, Sophia New, Isaac Polak, Paige Pollreisz, Tessa Putzier, Maguire Raske, Conlan Rendell, Wyatt Rose, Peyton Schlekeway, Christopher Schultz, Alexandra Smith, Cooper Swartz, Daniel Tafoya, Luke Venner, Eleanna VerBeek, Trever Wheelhouse, and Khia White Eyes.

Roll of Merit (3.0-3.49)

Freshman: Andrew Anderson, Corbin Beastrom, McKia Brink, Chance Carda, Matthew Coverdale, Braedon Cunningham, Spencer Davis, Lataya Diedrich, Devin Dodson, Jaxon Ducheneaux, Spencer Easland, Jacob Elberson, Julius Grey Owl, Sunny Hall, Keller Herman, Stefan Hopkins, Samuel Howard, Mya Hulstein, Nevaeh Karber, Tanaysha LaRoche, BreAnna Lowery, Avery Moran, Kael Munson, Ashley Pitlick, Madison Prellwitz, Lavin Price, Nathan Quinn, Leslie Sazue, Taylor Scares The Hawk, Greyson Schuetzle, Grace Schumacher, Keenan Scott, Rylan Shrake, Skylir Skipper, Heavenly Thompson, Ava Westover, Kaiden Wiedemer, Titian Winkler, Alayna Youngbluth, and Jett Zabel.

Sophomore: Casey Bennett, De’Andre Berndt, Christian Busch, Reghan Chilson, Taylor Curry, Caleb Douglas, Gabrielle Engels, William Foell, Carter Gordon, Ashlyn Gourneau, Ashton Griese, Jasmine Hays, Benjamin Heisler, Xzaylin Henderson, Deegan Houska, Audra Howell, Ashley Humphrey, Caelyn Hutchison, Harrison Jennings, Madison Leidholt, Bailee Mathews, Abigail McCarthy, Mary Mehlhaff, Joshua Rydberg, Rachel Salvetti, Maddy Sayer, Caitlyn Schaetzle, Alyssa Stahl, Lydia Thiem, Mary VanDyke, and Jazmine Yaeger.

Junior: Vick Becker, Noah Berscheid, Addison Cumbow, Isaiah Doolittle, Jaden Flor, Austin Foley, Kaley Fuhrman, Kennady Hanig, Matthew Hanson, Cody Henrickson, Brooklynn Herman, Alexander Hight, Aubrey Hofmeister, Madysen Hudson, Canyon Jones, Casey Keller, Spencer Kelly, Joshua Kiepke, Adisyn Kuxhaus, Ashton Lee, Ian Lehman, Luke Leingang, Natalie Maillet, Marissa Mathews, Faith Maunu, Trey Nedrebo, Ryan Otkin, Jordan Reeves, Emily Sattizahn, Creed Schnee, Noah Smith, Emerie Stephens, Ty Turman, Georgia Uecker, John Vogeler, Taylor Warriner, Noah Williams, Danessa Wilson, and Sydney Youngberg

Senior: Taylee Agard, Jayce Beastrom, Ruben Bowen, Jenna Deal, Will Fennell, Thomas Fischer, Lane Hedglin, Kahlor Hindman, William Hodges, Jacey Iedema, Jackson Jennings, Kenan Johnson, Tyson Johnson, Blake Jones, Mitchell Jongeward, Deven Kirschenmann, McCain Kruger, Christian LaDeaux, Joseph Lehman, Eryn Louis, Houston Lunde, Jacob Mayer, Emily Mertes, James Mikkonen, Carlee Natvig, Jacob Page, Jakob Powell, Kelsy Prellwitz, Shelby Roman, Hannah Schochenmaier, Savannah Shrake, Preston Taylor, Alex Taylor-Kenzy, Zachary Ulmen, Justice VanDyke, Caytee Williams, and Willow Zeller.

Load comments