Perfect Attendance, 4th Quarter 2019

SIXTH GRADE — Travis Archambeau, Mason Berg, Elijah Boutchee, Esmee Bowen, Elly Broers, Joshua Bucholz, LizBeth Crosby, Benjamin DeVaney, Kevin Dillon, Julianna Doll, Hayden Douglas, Cael Fulton, Dawson Getz, Hannah Gibson, Kiera Gossman, Calli Gravatt, Kellen Hansen, Owen Heiss, Maren Houdyshell, Lincoln Houska, Max Hunsley, Nathanal Jewitt, Isabel Jirsa, Gretchen Jungwirth, Nathanal Kist, Noel Kist, Patrick LaRoque, Cameron Lee, Avery Lisburg, Emelia Loe, Sara Maher, Taylynn Marshall, Jacob Mason, Ciara McFarling, Drew MxIntire, Bryden Mitteider, Weston Northrup. Andrew Page. Dani Ringstmeyer, Kali Ringstmeyer, Megan Rose, Ian Rounds, Trevor Rounds, Jonah Sattizahn, Zakery Sayer, Alex Schaefbauer, Eladio Simental, Charles Simpson, Sawyer Somsen, Adrian Spears, Carson Stoeser, Kyla Taylor, Mylie Taylor, Rhawni Traversie, Ivan Vazquez, Stephanie Velazquez, Mason Ward-Zeller, Magnus Weber, KaCee Wilson, and Ella Zabel.

SEVENTH GRADE — Gavin Black Bear, Campbell Boddicker, Lucas Colman, Matthew Coverdale, Lataya Diedrich, Haley Fabel, Olivia Frederick, Isaac Gilk, Ava Gors, Gruis Hudsyn, Tatum Gunderson, Emeril Helgeson, Stefan Hopkins, Alyssa Howard, Chace Humphrey, Trey Hutchinson, Alivia Klemann, Tristan Lake, Cameron Larson, Emalee Larson, BreAnna Lowery, Jared Lutmer, Katelynn Magner, Sophia Maunu, Jordan Mayer, Natia Mchedlidze, Alex McIntire, Avery Moran, Andrea Mosteller, Jazmyn Muntefering, Rachel Nemec, Andrea Pospisil, Nathan Quinn, Alexis Rajek, Jazzlyn Rombough, Taylor ScaresTheHawk, Claire Steffensen, Tessa Swiden, Heavenly Thompson, Tate Westergren, Haeden Wheelhouse, Kaiden Wiedemer, Camryn Williams, Titian Winkler, Ruby Wyatt, Sapphire Wyatt, and Jett Zabel.

EIGHTH GRADE — Madeya Allen, Brooke Allison, Robert Arnold, Katelynn Axtell, Madilyn Brakke, Kaden Bridger, Kasey Broers, Mason Dell, Danielle DeVaney, Nathaniel Ehrisman, Braedon Foster, Brady Gere, Arthur Hodges, Deegan Houska, Elli Hughes, Autumn Iverson, Hannah Kari, Colin Lee, Hannah Lemieux, Morgan Lisburg, Margaret Maher, Evan McFarling, Jack Merkwan, Domnick Namanny, Nicholas Roggenbuck, Kendra Rounds, Lily Sanchez, Maddy Sayer, McCahl Schmitz, Hallee Severson, Sydni Snyder, Eric Spitzer, GiannaMaria Stangeland, Gavin Stotts, Camden Swartz, Caden Thompson, Ezri Unser, Patrick Valentine, Alec Venner, Kara Weiss, and Jayden Wiebe.

Georgia Morse Middle School

Honor Roll, 4th Quarter 2019

SIXTH GRADE 4.0 Grade Point Average — Colton Afdahl, Colter Babcock, Rowdy Baldwin, Jack Bartlett, Marissa Bauder, Jaycee Bauer, Bryce Becker, Mason Berg, Nicklaus Bothun, Elijah Boutchee, Esmee Bowen, Brennen Boyle, Elly Broers, Jackson Broz, Adrian Burgos, Rian Cheskey, Campbell Cronin Tipton, LizBeth Crosby, Benjamin DeVaney, Chloe Doolittle, Jesse Eldridge, Emma Faddoul, Aurelia Fallis, Ella Fisk, Trinity Flor, Trey Foster, Cael Fulton, Dawson Getz, Hannah Gibson, Keira Goldade, Callie Gordon, Keith Gorham, Kiera Gossman, Calli Gravatt, Kellen Hansen, Grace Hanten, Owen Heiss, Maren Houdyshell, Lincoln Houska, Max Hunsley, Alyson Hutchinson, Gabriyelle Irving, Nathanial Jensen, Bailey Jessen, Isabel Jirsa, Calyn Johnson, Gretchen Jungwirth, Lillie Kellar, Nathan Kist, Noel Kist, Keegan Kitts, Kirsten Korber, Addison Lefebvere, Avery Lisburg, Emelia Loe, Ayla Lunsford, Sara Maher, Carley Malm, Jacob Mason, Drew McIntire, Maggie Metzinger, Jacob Mikkonen, Joseph Mikkonen, Kyleigh Molseed, Cayden Morris, Laeyn Myers, Bailee Norman, Weston Northrup, Skyler O’Bryan, Luke Olson, Olivia Olson, Sophia Peschong, Annabella Pickner, Grace Richter, Dani Ringstmeyer, Amber Roman, Ian Rounds, Trevor Rounds, Alexsandra Ruiz, Spencer Sargent, Mythri Saripalli, Ryen Sheppick, Charles Simpson, Sawyer Somsen, George Stalley, Rian Starr, Lanie Stulken, Bennett Swartos, Kyla Taylor, Mylie Taylor, Ireland Templeton, Kevery Thompson, Jersey Understock, Ivan Vazquez, Stephanie Velazquez, Kailey Wallman, Addison Warriner, Nicole Weiss, and Isabelle Weller.

SIXTH GRADE 3.99-3.5 GPA — Hank Asher, Sophia Aufdermauer-Wallberg, Steven Blanchette, Tya Bourne, Bryce Bowman, Isabella Caauwe, Nicholas Campbell, Brady Clocksin, Julianna Doll, Grace Engbrecht, Jazmine Fennell, Lilliana Ford, Savannah Fullerton, Isabella Giovanetti, Nehemiah Gregory, Elijah Hand, Kelan Harris, Evan Hofmeister, Diamonds Huynh, Mya Irvine, Nathanal Jewett, Abeisha Kirkie, Ever Lee-Nelson, Jacob Leiferman, Ridge Leimbach, Hunter Llamas, Emma Lowitz, Nathanal Ludwig, Aiden Machan, Ciara McFarling, Logan Middleton, Andrew Page, Jake Patten, Trinity Pazour, Elexes Petersen, Kennedy Poncelet, Kali Ringstmeyer, Megan Rose, Alex Schaefbauer, Hunter Schmitt, Journey Schnee, Jack Schwartz, Eladio Simental, Owen Sivage, Sawyer Sonnenschein, Adrian Spears, Rayce Starr, Caiyah Swartz, Ava Swenson, Gracelyn Taylor, Gabrielle Thompson, Dayanara Torres, Kaylee Tostenson, Gavin Townley, Gabryelle Tyler, Kenzie Unser, Grace Waller, MaKenzee Wheelhouse, KaCee Wilson, and Ella Zabel.

SIXTH GRADE 3.00-3.49 GPA — Travis Archambeau, Anastyn Baade, Mercy Bad Horse, Ridge Bierema, Caleb Boxley, Joshua Bucholz, Tasena Burnette, Andrew Campea, Taylyn Cass, Evalyn Charging Whirlwind, Tyler DeGreef, Genesis Dosch, Brianna Feiock, Savannah Gardner, Natalie Good Shield, Jazmyne Goodman, Victoria Guelde, Emily Guerue, Addison Hall, Kirk High Elk, Liam Hillestad, Cooper Hillmer, Alex Hughes, Jaxon Jungwirth, Chesney Kalda, Patrick LaRoque, Ty Mikel, Bryden Mittleider, Keziah Moran, Brody Mullett, Kenyon Murphy, Eleanor Overweg, Carter Owens, Victoria Parsons, Tyson Polston, Zayden Rounds, Jonah Sattizahn, Arnold Short Bull, Carson Stoeser, Rhawni Traversie, Mason Ward-Zeller, Magnus Weber, and Shania Young.

SEVENTH GRADE 4.0 GPA — Ryann Barry, Jarron Beck, Gavin Black Bear, Campbell Boddicker, Gracelyn Bowman, Jenna Bucholz, Ariana Burgos, Joslyn Bush, Aleise Christopherson, Jocelyn Corrales, Braedon Cunningham, Ava Doyle, Miles Doyle, Madilyn Eckstine, Gunner Edson, Haley Fabel, Sydney Farlee, Jocelyn Goodlander, Austin Griffith, Tatum Gunderson, Jillian Hansen, Allison Hill, Brayden Houlette, Lauren Isburg, Isabella Jackley, Morgan Johnson, Chyler Jones, Abigail Kropp, Melania Lamb, Emalee Larson, John Lees, Levi Letellier, Abigail Lott, Jared Lutmer, Jordan Mayer, Natia Mchedlidze, Alex McIntire, Brock Moser, Madison Murphy, Taylor Newell, Caitlin Ott, Nolan Petersen, Riley Pfeifer, Andrea Pospisil, Lavin Price, Alexis Rajek, Lainey Reinke, Kaitlyn Richey, Jazzlyn Rombough, Amber Sargent, Brianna Sargent, Jasie Smith, Claire Steffensen, Tessa Swiden, Reese Terwilliger, Ciara Tipton, Ruby Wyatt, and Sapphire Wyatt.

SEVENTH GRADE 3.99-3.5 GPA — Andersen Emmit, Beastrom Corbin, Brink McKia, Carr Caynen, Chamberlin Lucas, Colman Lucas, Coverdale Matthew, Davis Spencer, Diedrich Lataya, Dodson Devin, Ducheneaux Jaxon, Easland Spencer, Frederick Olivia, Gardner Kathleen, Gilk Isaac, Gray Nicholas, Grey Owl Julius, Hauck Krist, Heier Crew, Helgeson Emeril, Hightower Naila, Hodges Luke, Howard Alyssa, Howard Samuel, Hulstein Gavin, Humphrey Chace, Juhas Bryan, Kaiser Cade, Lake Tristan, LaRoche Tanaysha, Leiferman Erin, Lewis Treyton, Lowery BreAnna, Marcial Ashleigh, Miller Lucas, Moran Avery, Mosteller Andrea, Nemec Rachel, Ottenbacher Jackson, Oxford Genevieve, Palecek Daylen, Peterson Eleanor, Roubideaux Angelo, Sazue Leslie, Schumacher Grace, Scott Keenan, Sherwood Kyriana, Skjonsberg Spencer, Snyder Andrew, Spruill Terrik, Strohfus Kaylee, Thompson Heavenly, Thronson Henry, Trautman Hannah, Ulmen Samantha, Weisgram Blake, Wheelhouse Haeden, Williams Emma, Winkler Titian, Youngbluth Alayna, Zabel Jett, Zachmeier Alexander, and Zeeb Broch.

SEVENTH GRADE 3.00-3.49 GPA — Ablott Anna, Agard Tayshaun, Anderson Jayce, Berry Breauna, Betone Conner, Campbell Landon, Carda Chance, Comer Jaylyn, Doll LilliAnne, Fawcett Korin, Gors Ava, Gruis Hudsyn, Haukaas Adam, Herman Keller, Hulstein Mya, Hunsley Grayson, Johnson Joanna, Juelfs Zak, Karber Nevaeh, Kimmel Jessica, Kirkie Josiah, Lone Eagle Jace, Lorenzen Angel, Magner Katelynn, Maritz Hannah, Maunu Sophia, Munson Kael, Muntefering Jazmyn, , Nelson Rylee, Ogan Jameson, Parmely Slade, Pitlick Ashlyn, Pohlman Grace, Prellwitz Madison, Ramirez Diego, Rouse Paul, Sainz Taelynn, Scares The Hawk Taylor, Schnee Bostyn, Schwarz Evan, Sherwood Makayla, Skipper Skylir, Sterling Samuel, Thompson Kiron, Tucker Kamryn, Uhrig Sydney, Waller Kenneth, Westergren Tate, Westover Ava, Wiedemer Kaiden, and Williams Camryn.

EIGHTH GRADE 4.0 GPA — Katelynn Axtell, Hattie Baldwin, Danielle Beck, Bryant Black Bird, Madilyn Brakke, Kasey Broers, Nathan Carlson, Kira DeCoteau, Mason Dell, Danielle DeVaney, Alexis Dilges, Jackson Edman, Ava Flottmeyer, Amberly Gates, Elias Gilk, Ashlyn Gourneau, Lakynn Haak, Emma Hall, Samuel Hand, Karly Harris, Jasmine Hays, Benjamin Heisler, Elli Hughes, Emma Hunt, Autumn Iverson, Hannah Kari, Lincoln Kienholz, Brecken Krueger, Jenna Kruger, Hannah Lemieux, Morgan Lisburg, Liberty Lunsford, Jacob Mayer, Jack Merkwan, Cameron Morris, Kate Mullett, Raileyn Myers, Kimber Natvig, Tate Nesladek, Madison Oedekoven, Remington Price, Taya Rattling Leaf, Emma Reitzel, Nicholas Roggenbuck, Kendra Rounds, Rachel Salvetti, Lily Sanchez, Grace Sargent, Tia Rae Scares Hawk, Anthony Scares The Hawk, MaKenna Schlekeway, Cordell Schlichenmayer, RhyAnna Schoenhard, Timara Short Bull, Marlee Shorter, Maya Shorter, Oliver Smith, Eric Spitzer, Alyssa Stahl, GiannaMaria Stangeland, Gavin Stotts, Olivia Strand, Madison Swenson, Maira Tafoya, Sydney Tedrow, Patrick Valentine, Alec Venner, Kourtney Walti, Kara Weiss, Michelle Weiss, Bastian Westergren, and Jayden Wiebe.

EIGHTH GRADE 3.99-3.5 GPA — Hudson Allen, Brooke Allison, Elaine Anderson, Constance Antell, Robert Arnold, , Jack Baker, De’Andre Berndt, Sara Bierne, Anya Blumer, Jacob Bowlin, Ehran Cantu’, Chase Carda, Alexandria Childs, Reghan Chilson, Taylor Curry, Nathan DeGreef, Rylan Derry, Wanbli Dupris, Grace Edington, Devon Flottmeyer, Braedon Foster, Ashton Griese, Tristan Harsma, Arthur Hodges, Matthew Hostler, Deegan Houska, Caelyn Hutchison, Ayvrie Kaiser, Deja Kerley, Jack King, Kamden Kuipers, Tasheena LaRoche, Hattie Larson, Colin Lee, Camrie Leimbach, Xavier Louis, Margaret Maher, Diana Makepeace, Kaeley Malm, Shane Marshall, Cynthia Mitchell, Sarah Mohr, Brooke Morris, Domnick Namanny, Shali Nickels, Ellie Noyes, Angela Rowse, Skyler Ruth, Joshua Rydberg, Maddy Sayer, Xander Schmitgen, Aimee Schmitt, McCahl Schmitz, Owen Seibel, Sydni Snyder, Kylie Sterling, Abagail Stewart-Fromm, Brianna Stoeser, Camden Swartz, Joshua Switzer, Lydia Thiem, Caden Thompson, Leonel Torres-Vazquez, Ezri Unser, Avery Vanden Bos, Lisa VanDyke, Mary VanDyke, and Treshawn Walters.

EIGHTH GRADE 3.00-3.49 GPA — Carson Ahartz, Nevaeh Baade, Shane Badger, Landon Bertram, Anthony Bonrud, Wiyaka Brewer, Kaden Bridger, Christian Busch, Dalton Flaaen, William Foell, Brady Gere, Carter Gordon, Mari Lyn Guerue, Xzaylin Henderson, Audra Howell, Ashley Humphrey, Harrison Jennings, Trysta Johnson, Madison Leidholt, Jonathan Lyons, Jordan Marquez, Bailee Mathews, Evan McFarling, Jamin McGray, Connor Olesiak, Alycia Parsons, Tyler Payer, Collin Pope, Samuel Rancour, Jayden Sazue, Caitlyn Schaetzle, Kyera Sivage, Khalan Smart, Jazmine Yaeger, and Jesalyn Zimmerman.

Load comments